Unikátní zavinovací deka navržená pro dětské autosedačky

Snugglebundl je světově první patentovaná deka s držadly, které slouží k vyzvednutí a přemístění vašeho miminka. Rukojeti jsou pevné a bezpečné, testované až do zátěže 30 kg.

Bez obav tak každá maminka přemístí své čerstvě narozené miminko nebo většího kojence.

Děti si na Snugglebundl velice rychle zvyknou a rázem se stane jejich oblíbenou dekou, kterou znají a zamilují si ji.

Snugglebundl po správném upoutání dítěte do autosedačky plně zajišťuje bezpečí vašeho dítěte. Byl testován při tzv. crash testech (chování při nárazu), aby splňoval bezpečnostní evropské i americké standardy, jak pro tříbodové tak pětibodové sedačky.

Bezpečí spočívá v tom, že upínací pásy sedačky vedou přímo přes ramena dítěte a nikoliv přes látku. Dítě se zavine až po upevnění. Odpadá zároveň i vrstvení oblečení, protože materiál Snugglebundlu je hřejivý a miminku zajistí komfort a pohodlí odpovídající jedné silnější vrstvě oděvu.

Dítě vložte do autosedačky s rozevřenými držadly Snugglebundlu, upevněte popruhy sedačky a až pak boční cípy přeložte přes sebe. Dítě tak zabalíte a zajistíte mu tepelný komfort.

Videonávod na správné upínaní do pětibodové sedačky

Podpora hlavičky kojence & Moroův reflex

Většina dětí v autosedačce velice snadno usne. Problém nastává ve chvíli, kdy maminka nebo tatínek potřebují své dítě přenést, ale nechtějí ho vzbudit.

Spící dítě pocítí změnu okolní teploty ve chvíli, kdy ho odkryjete. Současně během pokusu o vyjmutí z autosedačky vždy dojde ke změně polohy hlavy miminka, což spouští tzv. Moroův reflex, fyziologickou reakci těla na náhlé nebo potenciální nebezpečí. Dítě se budí, není si jisté, co se děje, reaguje pláčem a zažívá nepříjemné pocity.

Snugglebundl zajistí plnou podporu hlavičky i během vyjmutí ze sedačky a zvednutí do náruče své maminky. Zároveň dítě nepociťuje žádnou náhlou změnu teploty. Zůstává v teple deky a jeho hlavička je podepřena během jakéhokoliv pohybu.

Pro ještě větší komfort je pro hlavičku do Snugglebundlu všita „kapuce“, jejíž lem je vypolstrovaný, aby kolem volně mohl cirkulovat vzduch, a zároveň představuje měkký uklidňující prvek podporující odpočinek.

Hlavní benefity Snugglebundlu při použití ve Vaší autosedačce:

– Spánek – vyjmete a vložíte miminko do autosedačky, aniž byste ho vzbudili

– Lehkost – už žádné další nošení těžké autosedačky jen proto, abyste své dítě nevzbudili

– Komfort – vaše dítě je v teple a příjemně zavinuto pro větší pocit bezpečí

,,Jako máma pěti dětí bych neváhala Snugglebundl používat” – Margaret Bolt, britská expertka pro bezpečnost autosedaček

Bezpečí a podpora zdraví vašeho miminka

Zkraťte čas, který vaše dítě tráví v autosedačce!

Snugglebundl snižuje negativní dopad na zdraví vašeho miminka při nadměrném používáním autosedaček. Je určen už pro novorozence! Existuje řada různých studií, které ukázaly nárůst zdravotních problémů v souvislosti s nadměrným používáním dětských autosedaček. Největším nebezpečím je však nedostatek kyslíku v krvi z důvodu mělkého dýchání, kdy je brada přitisknutá na hrudníček, po příliš dlouhou dobu.

Nedávná studie (Nurses’ Health Study) na univerzitě v Southhamptonu a Bristolu ukázala, že jakmile dítě leželo pod úhlem simulující autosedačku po dobu 30 minut (ať už spící, či aktivní bdělé), jeho srdeční činnost a frekvence dýchání se zvýšily, ale hladina kyslíku v krvi byla nižší ve srovnání s dítětem ležícím v dětské postýlce. Proto se obecně doporučuje nenechávat miminko v autosedačce déle než 30 minut.

Také se bojíte přesunout miminko z autosedačky do kočárku, aby se nevzbudilo?

Se Snugglebundlem se už nemusíte ničeho obávat. Můžete své děťátko opakovaně zvedat do náruče a ukládat zpět do autosedačky, kočárku, závěsné kolíbky, aniž byste ho při tom probudili.

Se Snugglebundlem můžete děťátko kdykoliv zvednout do náruče a chovat, aniž byste mu tím přerušili spánek.

Snugglebundl vám navíc pomůže vyhnout se negativním zdravotním problémům spojeným s příliš dlouhým pobytem v autosedačce.

Snugglebundl přináší také řadu dalších příznivých dopadů na zdraví vašeho dítěte. Především pro čerstvě narozená miminka, kdy se doporučuje zajistit podmínky připomínající dělohu.

Snugglebundl Vaše miminko pevně ovine. Novorozenec se tak bude cítit v bezpečí a velmi rychle se uklidní, často při jemném pohoupání i usne, ještě dřív, než ho rodiče vloží do autosedačky či kočáru.

Zajištění hlavičky

U většiny novorozenců, kteří ještě nedrží hlavičku, je nutné zajistit její správnou fixaci při každém pohybu a manipulaci.

Taky jste často nejistí, zda zvedáte hlavičku svého miminka správně?

Snugglebundl rodičům tuto nejistotu pomůže vyřešit. Když zatáhnete za držadla, celý Snugglebundl se začne tvarovat do písmene C jako v případě houpací sítě a tvoří kolem dítěte ochranný vak, který podporuje zdravé zakřivení páteře. Materiál, který drží hlavu a krk, tuto oblast při zvedání zafixuje a zajistí tak bezpečnou oporu.

Chcete-li shlédnout video, které názorně ukazuje zajištění krku dítěte ve chvíli vyzvednutí za držadla Snugglebundlu, klikněte na tento obrázek

Dětská multifunkční zavinovací deka

Všechny rodiče ohromí, co všechno tato deka umí! Je to doplněk, který každé mamince usnadní balení na cesty.

Miminko můžete kamkoliv bezpečně položit. Deku využijete i jako hrací deku doma i venku v přírodě, nebo na ní snadno a rychle dítě přebalíte.

Po vyzvednutí do náruče s větším soukromím miminko nakojíte, protože Snugglebundl poslouží i jako diskrétní zástěna.

Děťátko v ní můžete jemně houpat a kolíbat, takže ho snadněji utišíte nebo dokonce uspíte. Zároveň deka dítě zahřeje a po zabalení dítěti vytvoří bezpečný a příjemný prostor pro odpočinek.

Nejedná se však o nosítko, proto ho používejte jen pro zvedání a pokládání miminka. Pouze v případech, kde není bezpečné přenést dítě v náruči (například při chůzi ze schodů, kdy si nevidíte na nohy), může být krátkodobě použit pro tento účel.

Kojení

Jednoduché diskrétní kojení

Klid

Zabalte své děťátko pro pocit klidu a bezpečí

Přebalování

Snadné přebalení

Hraní

Hrací podložka

Kolébání

Miminko utišíte či ukolébáte ke spánku nebo ho jen pohoupejte pro radost

Pomůcka k usnadnění poporodní péče

Pomoc při bolestech zad po porodu

Pokud trpíte jakoukoliv bolestí zad, každodenní zvedání a pokládání dítěte do kočárku či autosedačky může být velice obtížné. Zvedání nebo pokládání dítěte obvykle znamená, že je třeba použít jednu ruku na podporu těla a druhou na hlavu a krk. Tím jste nuceni se při zvedání ohýbat.

V prvních měsících života dítěte ho zvedáme a pokládáme nespočetkát denně. Říká se, že až 50krát za den. To je 18 000krát za první rok! Poté, co maminky nejprve 9 měsíců dítě nosí, pak tělo projde ještě změnami při porodu, může být ohýbání se k miminku a manipulace s ním velice náročným úkonem, kdy se ozývají nejenom bolavá záda.

Snugglebundl byl navržen tak, aby tento problém vyřešil.

Snadné, zdravější zvedání a pokládání vašeho dítěte!

Díky držadlům Snugglebundlu zvedáte miminko ve vzpřímené pozici těla, váhu dítěte převezmou ruce, což znamená menší tlak na břicho, tělo je celkově uvolněnější a zároveň odpadá emocionální a fyzický stres ze špatné podpory hlavičky a obava z probuzení dítěte.

Pomoc s uzdravením při šití a po císařském řezu

Pro rychlé uzdravení v případě porodních zranění nebo chirurgického zákroku při císařském řezu je eliminace předklonů, namáhání pánevního dna a břišních svalů nejčastějším doporučením lékařů.

Použít Snugglebundl je jako mít extra pár rukou, což vám pomůže zvednout a položit své dítě – dokonce i po operaci – bez zapojení břišních svalů a tedy i s šetrností ke stehům.

-Má využití již v porodnici po narození miminka (není třeba pomoc porodní asistentky)

-Jedinečný produkt svého druhu na světě, který pomáhá po císařském řezu

-Umožňuje zvedat / pokládat / přesouvat miminko, bez namáhavých předklonů

-Odvede tlak z břišních svalů a ušetří stehy po císařském řezu

-Zvednete dítě do náruče bez pomoci i po císařském řezu

-Doporučeno maminkami i zdravotnickým personálem

Nenahraditelný v případě dvojčat (vícerčat)

V případě, že jako rodiče pečujete o dvojčata, bude se Vám hodit veškerá dostupná pomoc a podpora, nejenom co se týká ušetření peněz, ale především v tom, co vám a vaší rodině zjednoduší život.

V čem konkrétně je Snugglebundl užitečný?

-Zajistí více spánku a pomůže s denní rutinou

Dvojčata se většinou rodí s nižší hmotností, a proto potřebují mnoho kvalitního spánku, který je důležitý pro jejich rychlejší vývoj. Se Snnuglebundlem je snadněji ukonejšíte a ukolébáte ke spánku. Znamená to více klidu pro miminka a více času pro vás si vše zorganizovat.

-Pomůže se zotavením po porodu

Vysoké procento vícenásobných porodů probíhá císařským řezem, nebo jiným lékařským zásahem. Díky Snugglebundlu se při manipulaci s miminky nemusíte tolik předklánět, napínat břišní svaly a pánevní dno, šetříte záda a poporodní zranění.

-Usnadní přenesení z a do autosedačky

Snugglebundl není nosítko, ale pro krátké přesuny je neocenitelný v tom, jak může zjednodušit život s dvojčaty. Například chůze ze schodů s dvěma dětmi v náručí je velice obtížná, protože si vůbec nevidíte na nohy. Se Snugglebundlem děti snesete ze schodů rychle a bez obav. Zároveň je můžete najednou donést k autu a vložit nebo vyzvednout z autosedačky, protože k tomuto úkonu potřebuje maminka jen jednu ruku.

-Nenosíte s sebou tolik věcí

Pokud máte Snugglebundl, už toho moc nepotřebujete. Máte ochranný potah na autosedačku, přebalovací podložku, kojící zástěnu a něco, na co položíte kdekoliv své dítě.    A co víc, máte s sebou houpačku a šetříte svá záda, ať už jdete kamkoliv. Vše za cenu jednoho předmětu. Není divu, že nejběžnějším komentářem rodičů bývá:

„Kéž bych Snugglebundl býval znal, když jsem měl své první dítě!“

Snugglebundl

Usnadní Vám rodičovské povinnosti a dopřeje miminku kvalitní spánek bez probouzení i při přemístění do autosedačky či kočárku